Școala de vară

Echipa de proiect va organiza o Școala de vară într-o locație stabilită ulterior pentru 15 elevi în fiecare din cei 4 ani, prin care îi va integra în diverse evenimente  naționale, pentru a le pune in valoare competențele și realizările în special cele acumulate la activitățile extracurriculare și astfel să fie promovați ca persoane capabile, pregătite și utile societății

Activitatea are ca scop dezvoltarea și promovarea celor 36 elevi cu dizabilități ca persoane pregătite cu rezultate bune în acord cu obiectivele 1,2,3

Fiecare grup de 15 elevi va participa la activitățile școlii de vară impreuna cu 2 profesori însotitori, ce se vor ocupa și de formarea lor pe timpul acestei școli ce va dura 6 zile. Pe parcursul școlii de vară se vor organiza ateliere de lucru la care vor fi invitați și vizitatorii să participe și să interacționeze, expoziții, spectacole de dans și teatru.