Obiecte handmade

Clubul de obiecte hand made și din materiale reciclabile

Își propune ca cel puțin 12 elevi săptămânal să-și îmbunătățească competențele artistice în domeniul handmade și realizarea de obiecte decorative, prin care să obțină rezultate și satisfacții crescute la nivel judetean și național care să le crească motivația pentru implicare și creșterea perseverenței în activitatea de învățare astfel încât să-și finalizeze studiile și să obțina performanțe satisfacatoare la examenele finale.

Elevii vor avea performanțe și vor avea motivație și satisfacție crescută, își vor dezvolta creativitatea, finalitați ce sunt asociate OS 2 al proiectului.

Clubul hand made va oferi oportunități elevilor cu dizabilități să obțina premii, să călătorească la concursuri și festivaluri, să își comercializeze obiectele realizate la târguri locale mesteșugărești, le va crește elevilor gradul de responsabilizare față de școala.