Saptamana verde a fost prezentă și în bucătăria noastră. Am descoperit astazi verdeturi condimentare care au dat gust si aroma preparatelor noastre.

Elevii LTS Beethoven au marcat ziua educatiei financiare printr-o frumoasa  întâlnire plina de învățăminte , idei si metode de economisire primite de la adevărați profesioniști, doi angajați ai Bancii Transilvania.

Acestia au venit si cu o colecție de bancnote internaționale sporind astfel interesul elevilor nostrii catre cunoastere, descoperire.

În România, prin Legea 47/2016 data de 16 oct a fost declarata Ziua Nationala a alimentatiei si a combaterii risipei alimentare. Tema din acest an este E Ziua Ta si are urmatoare mesaje cheie: Informare/ Implicare/ Constientizare/ Educare.Astazi elevii liceului nostru si-au desfasurat orele de laborator tehnologic la ...piata Centrala, ca prima activitate specifica de informare, implicare, constientizare si  educare prin sistemele alimentatiei durabile pentru oameni, pentru planeta.